Sākums » Trases automodelisms

Trases automodelisms

IMG_2174

Trases automodelisms ir tehnisks sporta veids, kur auto modeļi mērogā 1:24 vai 1:32 traucas pa speciāli izgatavotu trasi ar astoņiem vai dažos gadījumos sešiem un četriem celiņiem – kam ir iestrādātas slieces pa kurām modelis „stūrējas” pats.

Modelis darbojas uz 12 voltu elektromotora. Braucējs modeli vada ar pulti regulējot no trases uz modeli aizplūstošo strāvu, tādā veidā regulējot tā ātrumu, lai modelis izbrauktu trasi pēc iespējas ātrāk, bet neizkrītot no sava celiņa.

Bauskas BJC trasei ir 6 celiņi un tā ir aptuveni 30-35 metrus gara. Sacensībās uzvar tas kurš noteiktā laikā ir nobraucis visvairāk apļus pa visiem celiņiem kopā. Apļus fiksē un saskaita kopā speciāla datorprogramma.

Iesācēju modelis atšķiras no pārējiem ar to, ka tam ir pašgatavota šasija. Iesācēju klasē visiem ir vienādi motori un riepas, tāpēc labāko braucēju var noskaidrot tikai pēc braukšanas prasmēm un tā, cik precīza ir paša gatavotā šasija.

Sporta klases modeļiem kombinācijas un variācijas kā padarīt modeli ātrāku ir daudz plašākas. Katrai modeļu klasei ir savi tehniskie noteikumi un pirms starta notiek tehniskā komisija.

Katra mēneša pēdējā trešdienā Bauskas BJC notiek vietēja mēroga sacensības „Bauskas kauss”, kurā piedalās pulciņa dalībnieki. Reizi mēnesī notiek arī „izbraukuma” sacensības uz kādu no Rīgas vai Jelgavas trasēm. Vienu reizi gadā šo sacensību ietvaros uzņemam braucējus no Rīgas un Jelgavas pie sevis Bauskā. Šīs sacensības pagājušajā sezonā spēja pulcēt ap 70 dalībniekiem iesācēju klasē un vairāk kā 30 braucējus sporta klasēs.

Divreiz gadā notiek Latvijas skolēnu čempionāts, uz kuru ierodas bērni un jaunieši no visas Latvijas. Vienu reizi gadā notiek LeMans 6 stundu komandu sacensības, kuras pulcē dalībniekus no visas Latvijas un arī ārzemju viesus.

 Nodarbības notiek Sarkanajā mājā, Kalna ielā 14

Otrdienās 14.00 – 17.00

Trešdienās 14.00 – 17.00

Advertisements
%d bloggers like this: